Tel.: +420 585 634 801 Mail: botany@upol.cz
Katedra botaniky
Pro studenty
Kontakt
Tel.: +420 585 634 801
Mail: botany@upol.cz

Celý kontakt   Celý kontakt
Přírodovědecká fakulta UPOL
Aktuality - archiv
2.11.2016
Vycházka za mechorosty

Letošní bryologická vycházka se uskuteční tuto nedeli 6.11.2016. Sraz na hlavním žel. nádraží v Olomouci, odjezd vlakem v 8,59 hod. do Mariánského Údolí, odtud půjdeme pěšky směrem na Lošov a Svatý Kopeček. Předpokládaná doba vycházky 3-4 hodiny. Návrat autobusem ze Sv. Kopečku. Vycházka je součástí výuky Bryologie (BOT/BRYSB), ale hosté jsou vítáni!

Zbyněk Hradílek

23.9.2016

V Pátek 30. září 2016 od 18-24 hod celou Olomouc pohltí velkolepá Noc vědců! Srdečně Vás zveme do Pevnosti poznání, kde budou poletovat sovy i netopýři, procházet se bude obří maketou lidského mozku a za katedru botaniky se o vaši pozornost přihlásí ty nejjedovatější rostliny! Jedovaté rostliny jsou na této planetě již miliony let. Ale co je dělá jedovatými? A které z nich jsou ty nejsmrtonosnější? A dají se vůbec nějak využít? Nejlepší prevencí proti otravám jedovatými rostlinami je právě jejich dokonalá znalost, kterou v Pevnosti získáte díky Katedře botaniky Přírodovědecké fakulty UP. A vězte, že na své výtvory si budete moci posvítit UV lampou. Podrobný program naleznete na přiloženém plakátu a na webových stránkách Pevnosti poznání.

16.5.2016

Srdečně vás zveme ve středu 18. května do Botanické zahrady Univerzity Palackého na Den fascinace rostlinami.

 Více  Více o aktualitě
5.5.2016
Nabídka bakalářské práce

Téma: Velikost genomu ve vztahu k poměru AT-CG bází u vybraných druhů rodu Allium 

- Vhodné pro studenta/ku 1. nebo 2. ročníku bakalářského studia 

- Předpokládá se práce v laboratoři průtokové cytometrie + péče o experimentální rostliny

- Práce je časově náročná

Vedoucí: Mgr. Michaela Jandová

michaela.jandova@upol.cz

3.4.2016
Botanické vycházky do širšího okolí Olomouce

Katedra botaniky PřF UP ve spolupráci s katedrami ekologie a životního prostředí a zoologie PřF UP a Moravskoslezskou pobočkou České botanické společnosti* pořádá pro zájemce z řad studentů i veřejnosti sérii botanických vycházek do širšího okolí Olomouce. Na vycházkách budou demonstrovány především cévnaté rostliny a vegetace vybraných biotopů, na vybraných akcích také bezobratlí živočichové. Vycházky lze absolvovat také v rámci předmětu BOT/MOBEX – Centra biodiverzity střední Moravy.

Přehled vycházek a další podrobnosti viz tento odkaz.

Strana: 123456
Izon favicon Copyright © Katedra botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, IZON s.r.o., 2011 - 2022
RSS  RSS  |   Mapa stránek  |   Kontakt