Tel.: +420 585 634 801 Mail: botany@upol.cz
Katedra botaniky
Pro studenty
Kontakt
Tel.: +420 585 634 801
Mail: botany@upol.cz

Celý kontakt   Celý kontakt
Přírodovědecká fakulta UPOL
Aktuality
12.6.2015

 

Dovolujeme si vás pozvat na Veletrh vědy a výzkumu, kde jsme pro vás připravili celou řadu zajímavostí z říše rostlin a hub, proto neváhejte a přijďte za námi s dětmi, prarodiči nebo kamarády.

KDE?: Přírodovědecká fakulta UP (17. listopadu 1192/12)
KDY?: 19.-20. června od 9.00 do 16.00 hod
NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?:

Fascinující svět rostlin - stánek Katedry botaniky PřF UPOL

Víte, že rostliny můžete vypěstovat i ve zkumavkách? A víte, že i rostliny se pohybují? Nahlédněte do tajuplného mikrosvěta rostlin pod vodní hladinou. Nakrmte s námi hladové masožravé rostliny živým hmyzem. Prohlédněte si, jak vypadají pylová zrna a další zajímavé struktury ze světa rostlin pod mikroskopem. Zkrátka neváhejte a vstupte do neustále překvapující říše rostlin.

Houby – jedlé a léčivé - stánek Katedry botaniky PřF UPOL

Mykologie v akci! Ukázka vzorků nejznámějších pěstovaných hub. Od mikroskopického pozorování řezů přes seznámení se způsoby pěstování až po léčivé účinky. Vlastní znalosti si vyzkoušíte v houbovém pexesu, pro ty nejmenší bude přichystáno houbové puzzle.

Botanická zahrada PřF UPOL

Botanika vůní a chutí vám udělá jasno v léčivých a aromatických rostlinách. Přijďte se osvěžit bylinkovými čaji a nálevy v nejroztodivnějších kombinacích, poznat rostliny využívané při výrobě parfémů, zjistit čím voní posečená tráva a kterou rostlinu kočky milují k zbláznění.

 

PODROBNĚJŠÍ PROGRAM CELÉ AKCE NALEZNETE ZDE: http://www.pevnostpoznani.cz/aktualita/udelame_vam_v_tom_jasno-_sledujte_rozmanity_program_veletrhu_vedy__-aktualizujeme-

Izon favicon Copyright © Katedra botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, IZON s.r.o., 2011 - 2015
RSS  RSS  |   Mapa stránek  |   Kontakt